Një maune ka dalë nga rruga në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, në vendin e njohur si Pishkash.

Burime bëjnë me dije për abcnews.al se maunia me targa serbe NP-100 KX e cila udhëtonte drejt Shqipërisë ka shmangur përplasjen me një furgon me targa maqedonase LI-31IG në kthesën e Pishkashit, e për pasojë është përmbysur në arën në anë të rrugës.

Të dy drejtuesit e mjeteve kanë marrë mjekimin në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për sqarimin plotë të rrethanave të aksidentit.

A barge went off the road in the early hours of this morning on the Librazhd-Prrenjas road axis, in the place known as Pishkash.

Sources inform abcnews.al that the barge with Serbian license plates NP-100 KX, which was traveling towards Albania, avoided colliding with a van with Macedonian license plates LI-31IG at the Pishkashi turn, and consequently overturned in the field on the side of the road. .

Both drivers have been treated in hospital and are out of danger for life.

Police have gone to the scene and are working to fully clarify the circumstances of the accident.