Një djalë ka ndërruar jetë në Dropull, ne fshatin Picar, pasi është goditur nga vetëtima.

Burime bëjnë me dije se djali i identifikuar si Besmir Koko, teksa po ruante bagëtinë është goditur nga vetëtima dhe ka ndërruar jetë në moment.

Moti në Gjirokastër me shi dhe stuhi që ka zgjatur për disa minuta është shoqëruar me vetëtima, dhe për pasojë vetëtima ka goditur te riun.

A boy has died in Dropull, in the village of Picar, after being struck by lightning.

Sources suggest that the boy identified as Besmir Koko, while guarding the cattle, was struck by lightning and died instantly.

The weather in Gjirokastra with rain and storm that lasted for several minutes was accompanied by lightning, and as a result the lightning struck the young man.