Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në aksin Fier-Lusnjë. Një automjet tip Benz ka shpërthyer në flakë në autostradë dhe ka dalë jashtë rrugës. Shoferi ka shpëtuar për mrekulli.

Ja komunikata e policisë Fier:

Informacion paraprak:

Sot rreth orës 10:30, në vendin e quajtur “Mbrostar” Fier, në ecje e sipër ka marë flakë automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin D. K.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Nuk ka persona të dëmtuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

An unusual event occurred on the Fier-Lusnja axis. A Benz vehicle caught fire on the highway and went off the road. The driver miraculously escaped.

Here is the Fier police communiqué:

Preliminary information:

Today around 10:30, in the place called “Mbrostar” Fier, while walking, a “Benz” type vehicle with driver’s citizen D. K. caught fire.

It is previously suspected that the fire fell as a result of a defect in the vehicle.

There are no injured persons.

The investigation team is at the scene and is working to fully uncover the event.