Dy grupe të rinjsh janë përplasur në një sherr masiv mes tyre në Elbasan mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Emin Matraxhiu’ ose e njohur si lagja e ‘Kinezëve’ në ambientet e jashtme të lokalit.

I plagosur raportohet nga policia se ka mbetur shtetasi me inicialet L.H. që u ndodhet në spitalin e qytetit. Policia mohon të ketë pasur të shtëna me armë.

Sipas qytetarëve, bëhet me dije se kanë qenë një fugon me rreth 12 djem që kanë zbritur para lokalit të pajisur me shkopa bejsbolli dhe kanë sulmuar një grup tjetër.

Numri i të rinjve të përfshirë në sherr mund të jetë mbi 20, ndërsa ka ndërhyrë policia për të ndarë sherrin duke shoqëruar shumë prej tyre.

Mbetet ende e paqartë se si ka ndodhur ngjarja, cilët janë grupet e përfshira në sherr dhe cili ka qenë shkaku i përplasjes mes tyre.

 

Two groups of young people clashed in a mass brawl between them in Elbasan last night. The incident took place in the ‘Emin Matraxhiu’ neighborhood or known as the ‘Chinese’ neighborhood outside the premises.

The injured are reported by the police to have remained a citizen with the initials L.H. located at the city hospital. Police deny having any gunshots.

According to the citizens, it is reported that there was a van with about 12 boys that went down in front of the bar equipped with baseball bats and attacked another group.

The number of young people involved in the quarrel could be over 20, while the police intervened to separate the quarrel by accompanying many of them.

It is still unclear how the incident happened, who the groups involved in the quarrel were and what was the cause of the clash between them.