Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Nënë e bir plagosen nga një 45 vjeçar.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 23.02.2021, rreth orës 20:10, në lagjen nr.12, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta (për vende parkimi), fillimisht me sende të forta, shtetasi Zyber Juba, rreth 45 vjeç, ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin Flamur  Çerma rreth 23 vjeç.

Si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë dhe shtetësja Valbona Çerma., rreth 45 vjeçe, ( e ëma e shtetasit Flamur Çerma.,), e cila ndodhej në momentin e konfliktit dhe është dërguar në spital nga shërbimet e Policisë dhe ndodhet bashkë me djalin nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar shtetasi Zyber Juba, është shoqëruar menjëherë në ambientet e Policisë Durrës për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes..

A serious event happened tonight in Durrës. A mother and son are injured by a 45-year-old.

Durrës / Preliminary information

On 23.02.2021, around 20:10, in the neighborhood no. 12, Durrës, it is suspected that after an instant conflict for weak motives (for parking spaces), initially with solid items, the citizen JZ, about 45 years old, has wounded with a firearm in the leg the citizen F. Ç., about 23 years old.

As a result of the shooting, the citizen V. Ç., About 45 years old (mother of the citizen F. Ç.), Who was at the moment of the conflict and was taken to the hospital by the Police services, was also wounded. together with the son under the care of doctors, out of danger for life.

The suspected perpetrator, Mr. J., was immediately escorted to the premises of Durrës Police for further actions.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.