Aksident në aksin Belsh-Rrasë.
Një 32-vjeçar në Cërrik ka humbur kontrollin e motoçikletës me të cilën po udhëtonte dhe ka përfunduar në një kanal në anë të rrugës. Ngjarja njoftohet të ketë ndodhur në fshatin Shkëndi ndërsa A.B., ka mbetur i plagosur.

32-vjeçari po merr kujdes shëndetësor në spital, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Njoftimi

Cërrik/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Belsh-Rrasë, në fshatin Shkëndi, Belsh, shtetasi A.B., rreth 32 vjeç, banues në fshatin Shkëndi, Belsh, duke drejtuar motoçikletën ka humbur kontrollin dhe ka rënë në një kanal në anë të rrugēs, për pasojë është plagosur vetë drejtuesi i motoçikletës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Accident on the Belsh-Rrasa axis.
A 32-year-old man in Cërrik lost control of the motorcycle he was traveling in and ended up in a canal on the side of the road. The event is reported to have taken place in the village of Shkëndi while A.B. was injured.

The 32-year-old is receiving health care in the hospital, while the investigative group is working to find out the cause of the accident.

notice

Cërrik / Preliminary information

In the road axis Belsh-Rrasë, in the village of Shkëndi, Belsh, citizen AB, about 32 years old, resident in the village of Shkëndi, Belsh, while driving the motorcycle lost control and fell into a canal on the side of the road, as a result the driver himself was injured of the motorcycle and is under the care of doctors.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.