Roland Bicerri është efektivi i FNSH-së që humbi jetën ditën e sotme pasi i biri 7-vjecar e qëlloi me armën e shërbimit të tij.

Burime për Fax News bëjnë me dije se efektivi kishte lënë armën e shërbimit në një tavolinë, ku ndodhej në një bilardo bashkë me të birin dhe persona të tjerë. 7 vjeçari kishte marrë armën dhe e ka shkrepur aksidentalisht ndaj të atit.

Informacion paraprak: Më datë 20.12.2020, rreth orës 13:25, në rrugën “Shyqyri Brari”, pranë Kopështit Zoologjik, dyshohet se aksidentalisht nga djali i tij i mitur është plagosur punonjesi i policisë i FNSh-së, shtetasi R. B, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë.

Grupi Hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Veprimet hetimore po kryhen nën drejtimin e Prokurorit, nga SHÇBA dhe strukturat hetimore të DVP Tiranë.

Roland Bicerri is the FNSH operative who lost his life today after his 7-year-old son shot him with his service weapon.

Sources for Fax News suggest that the officer had left the service weapon on a table, where he was at a billiard table with his son and other people. The 7-year-old had taken the gun and accidentally fired it at his father.

Preliminary information: On 20.12.2020, around 13:25, in “Shyqyri Brari” street, near the Zoo, it is suspected that FNSH police officer, citizen R. B, was accidentally injured by his minor son. who died as a result of the wound received.

The Investigative Group and the Police services are at the scene and work continues to fully clarify the circumstances of the event.

Investigative actions are being carried out under the direction of the Prosecutor, by the CIA and the investigative structures of DVP Tirana.