Juventus ka mposhtur 2-0 Napolin duke fituar kështu Superkupën e 9-të të Italisë.
Pas një pjese të parë të qetë dhe pa gola, ishte Ronaldo ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 64, duke arritur në kuotën e 760 golave dhe duke u shpallur golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave.

Ai la pas Josef Bican me 759 realizime dhe Pelen me 757. Këto janë gola të regjistruar nga FIFA.

Juventus defeated Napoli 2-0, thus winning the 9th Italian Super Cup.
After a calm and goalless first half, it was Ronaldo who unlocked the score in the 64th minute, reaching the quota of 760 goals and being declared the best goal scorer of all time.

He left behind Josef Bican with 759 achievements and Pelen with 757. These are goals recorded by FIFA.