Papërgjegjshmëria i një të riu i mori jetën një efektivi policie.
Zbardh dinamikae aksidentit që u shënua mbrëmjen e sotme në Vlorë, ku mbeti i vdekur Nuri Malaj.

56 –vjeçari pjesë e policisë së rendit në komisariatin e Vlorës rreth orës 21:45 doli nga shtëpia për të shkuar drejt komisariatit në punë për të marrë turnin.

Por pranë rrethrrotullimit të Nartës një makinë tip “BMW” e drejtuar nga A. Veliu 20-vjeç i preu rrugën duke e goditur. Përplasja ishte fatale për efektivin që ndërroi jetë në vend.

Makina tip “BMW” si pasojë e shpejtësisë me të cilën drejtuesi po lëvizte humbi kontrollonin dhe fillimisht u përplas me një shtyllë, ndërsa më pas kaloi në krahun tjetër të korsisë duke i prerë rrugën efektivit të policisë që po udhëtonte me “Benz”.

Polici humbi jetën në vend, ndërsa drejtuesi i “BMW” pësoi disa dëmtime të lehta dhe tashmë ndodhet në komisariat.

The irresponsibility of a young man took the life of a police officer.
Covers the dynamics of the accident that took place tonight in Vlora, where Nuri Malaj died.

The 56-year-old member of the police at the Vlora police station left the house at around 21:45 to go to the police station to work to take turns.

But near the Narta roundabout, a “BMW” type car driven by A. Veliu, 20, cut the road by hitting it. The clash was fatal for the officer who died on the spot.

The “BMW” type car lost control as a result of the speed at which the driver was moving and initially collided with a pole, while then it crossed to the other side of the lane, cutting the way of the police officer who was traveling with “Benz”.

The policeman lost his life on the spot, while the driver of the “BMW” suffered some minor injuries and is now at the police station