Një aksident mësohet të ketë ndodhur pasditen e kësaj të premteje në afërsi të fshatit Xhyrë në aksin Librazhd-Prrenjas, ku është përplasur një furgon pasagjerësh me një autoveturë.

Për pasojë drejtuesi i autoveturës Harif Stafa nga fshati Hotolisht është lënduar dhe po merr mjekimin e nevojshëm në spitalin e Librazhdit.

Sipas informacioneve, mësohet se Mm furgonin e pasagjereve po udhetonin katër persona të cilët kane marrë plagë të lehta dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

An accident is learned to have happened this Friday afternoon near the village of Xhyrë on the Librazhd-Prrenjas axis, where a passenger van collided with a car.

As a result, the driver of the car, Harif Stafa from the village of Hotolisht, was injured and is receiving the necessary treatment at the Librazhd hospital.

According to the information, it is learned that Mm passenger van was traveling four people who received minor injuries and are out of danger for life.