Dy automjete u përplasen pasditen e sotme në autostradën Elbasan-Tiranë.

Automjeti tip Ford me targë AA 856 GH është përplasur me mjetin tjetër me targë AB 053 BZ

Për pasojë dy shtetas u plagosën dhe janë dërguar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Policia po heton më tej për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Two vehicles collided this afternoon on the Elbasan-Tirana highway.

The vehicle type Ford with license plate AA 856 GH collided with the other vehicle with license plate AB 053 BZ

The two injured were taken to hospital, out of danger for life. Police are further investigating to clarify the circumstances of the accident.