Fatkeqësisht ai humbi jetën, pasi djali i tij mori armën dhe qëlloi në drejtim të tij. Një plumb ka mjaftuar që t’i marrë jetën 39-vjeçarit. Ai ka mbetur fillimisht i plagosur dhe më pas ka ndërruar jetë si pasojë e plagës së marrë.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në një lokal në zonën e Saukut të Vjetër, ku efektivi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë Roland Bicerri, 39-vjeç, ishte duke luajtur bilardo me disa miqtë e tij.

Kamerat e lokalit pritet të hedhin më tepër dritë mbi dinamikën e ngjarjes, dhe mënyrën se si efektivi i policisë e hoqi armën për ta vendosur mbi tavolinë.

 

Unfortunately he lost his life after his son took the gun and fired in his direction. One bullet was enough to take the life of the 39-year-old. He was initially injured and later died as a result of the wound received.

The tragic event took place in a bar in the Old Sauk area, where Rapid Intervention Force officer Roland Bicerri, 39, was playing billiards with some of his friends.

The cameras of the bar are expected to shed more light on the dynamics of the event, and the way the police officer removed the weapon to place it on the table.