Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër.

Polica bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi D. Z., 19 vjeç, banues në Vlorë.

Ai dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër, duke kanosur kështu shtetasin T. D, për motive të dobëta.

Njoftimi i Policisë Vlorë:

Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas i cili dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër për motive të dobëta.

Vihet në pranga shtetasi D. Z., 19 vjeç, banues në Vlorë.

Kapja dhe arrestimi i tij u bë pasi gjatë orëve të natës, në ambientet e jashtme të një hoteli në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër duke kanosur kështu shtetasin T. D, për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorosë për veprime të mëtejshme në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”.

A 19-year-old has fallen into the hands of the Vlora police, after it is suspected that he threatened another person with a weapon.

The police informs that the citizen D. Z., 19 years old, resident in Vlora, has been handcuffed.

He allegedly fired a pistol into the air, threatening citizen T. D with weak motives.

Vlora Police Notification:

Police have arrested in flagrante delicto a citizen who is suspected of threatening another person with a weapon for weak motives.

The citizen D. Z., 19 years old, resident in Vlora, is handcuffed.

He was caught and arrested after during the night, outside the premises of a hotel in the neighborhood “Cold Water” Vlora, it is suspected that he fired a pistol in the air, thus threatening the citizen T. D, for motives of weak.

The materials were referred to the Prosecutor’s Office for further actions against this citizen for the criminal offense “Illegal possession of weapons” and “Threat”.