Një përplasje e fortë mes dy automjeteve ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin rrugor Elbasan-Peqin në fshatin Bishqem.

Një automjet tip Benz me targë AA 764 JY me drejtues nga shtetasin V. R., 37 vjeç, banues në Cërrik u përplas me një Range Rover me targë AA 775 YU me drejtues shtetasin K.S. 36 vjeç me banim në Kavajë.

Si pasojë e kësaj përplasje ka mbetur i lënduar rëndë shtetasi që drejtonte mjetin tip Benz.

Fillimisht ai është transportuar për në spitalin e Elbasanit dhe më pas për një shërbim më të specializuar në Tiranë.

Gjithashtu plagë të lehta ka marrë edhe drejtuesi i mjetit tip Range Rover.

Në vendin e ngjarjes mbërritën policia, zjarrfikëset dhe ambulancat.
Grupi hetimor kreu veprimet proceduriale për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Dyshohet se një nga automjetet ka dalë në kah të kundërt e për pasojë ka shkaktuar këtë aksident.

Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Bishqem, Elbasan, mjeti tip “Land Rover”, me drejtues shtetasin K. S., 36 vjeç, banues në Kavajë, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues nga shtetasin V. R., 37 vjeç, banues në Cërrik.

Si pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit tip “Benz”, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punohet për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

A strong collision between two vehicles occurred in the early hours of the evening on the road axis Elbasan-Peqin in the village of Bishqem.

A Benz vehicle with license plate AA 764 JY driven by citizen V. R., 37 years old, resident of Cërrik collided with a Range Rover with license plate AA 775 YU driven by citizen K.S. 36 years old living in Kavaja.

As a result of this collision, the citizen who was driving a Benz vehicle was seriously injured.

Initially he was transported to the hospital of Elbasan and then for a more specialized service in Tirana.

The driver of the Range Rover also received minor injuries.

Police, firefighters and ambulances arrived at the scene.
The investigative group carried out procedural actions to determine the causes of this accident.

It is suspected that one of the vehicles went in the opposite direction and consequently caused this accident.

Elbasan / Preliminary information

In the road axis Elbasan-Peqin, in the village Bishqem, Elbasan, the vehicle type “Land Rover”, driven by the citizen KS, 36 years old, resident in Kavaja, collided with the vehicle type “Benz” driven by the citizen VR, 37 years old, resident in Cërrik.

As a result, the driver of the “Benz” type vehicle was injured, and he is out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.