Një sulm me armë zjarri ka ndodhur rreth mesditës në lagjen “Emin Matraxhiu”, pranë stadiumit Elbasan Arena në Elbasan. Objektiv i këtij atentati ka qenë shtetasi i identifikuar si Ervis Causholli.
Sipas policisë përplasja ka ndodhur pas një sherri. Pas kësaj, si objektivi i këtij atentati, ashtu edhe autorët janë zhdukur në drejtim të paditur dhe po punohet për kapjen e tyre.
Ja komunikata e policisë:

Elbasan/ Informacion paraprak

Rreth orës 11:50 , në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, dyshohet se gjatë një konflikti është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjetit.
Autori i dyshuar ka braktisur mjetin dhe është larguar.
Deri në këto momente nuk ka asnjë njoftim as nga spitali dhe as nga qytetarët për ndonjë person të plagosur.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.
Shërbimet e Policisë po krehin zonën në të cilën dyshohet se mund të jetë fshehur autori që ka qëlluar me armë zjarri.

A firearm attack took place around noon in the “Emin Matraxhiu” neighborhood, near the Elbasan Arena stadium in Elbasan. The target of this assassination was the citizen identified as Ervis Causholli.
According to the police, the clash happened after a quarrel. After that, both the target of this assassination and the perpetrators have disappeared in an unknown direction and work is underway to capture them.
Here is the police statement:

Elbasan / Preliminary information

At around 11:50, in the “Emin Matraxhiu” neighborhood, Elbasan, it is suspected that during a conflict, a firearm was fired at a vehicle.
The suspected perpetrator abandoned the vehicle and fled.
So far there is no notification either from the hospital or from the citizens for any injured person.
The investigative team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrator (s).
Police services are combing the area in which it is suspected that the perpetrator who shot with a firearm may have been hiding.