Elbasan/ Informacion paraprak

Në lagjen e “Kinezve”, Elbasan, në ambientet e jashtme të një lokali është goditur me mjete të forta nga persona të paidetifikuar shtetasi L.H., dhe për pasojë është dëmtuar dhe transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan, për ndihmë mjeksore, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin e personave që kanë goditur shtetasin L.H.

Theksojme se lajmi që qarkullon në media është i pavërtetë pasi nga veprimet e deritanishme hetimore rezulton se nuk ka patur të shtëna me armë zjarri.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Elbasan / Preliminary information

In the neighborhood of “Chinese”, Elbasan, in the outdoor premises of a bar was hit by strong vehicles by unidentified persons citizen LH, and as a result was damaged and transported to the Elbasan Regional Hospital, for medical assistance, where he is out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event, identify the persons who hit the citizen L.H.

We emphasize that the news circulating in the media is untrue, as the investigative actions so far show that there have been no shootings with firearms.

Work continues to identify and apprehend the perpetrators.