Gramsh

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.
Arrestohet në flagrancë 35-vjeçari që posedonte dhe shpërndante lëndën narkotike.
Sekuestrohen 25 doza me lëndë narkotike heroinë, dy aparate celular, një automjet dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë të Komisariatit Gramsh, arrestuan në flagrancë shtetasin:

E. P., 35 vjeç, banues në Gramsh, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në mjetin me të cilin qarkullonte iu gjetën 25 doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë, 154.000 lekë të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike dhe dy aparate celular, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me mjetin.
Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Gramsh
Another case of dispersing hard drugs in small doses is hit.

The 35-year-old man who possessed and distributed narcotics is arrested in flagrante delicto.

25 doses of heroin were seized, two mobile phones, a vehicle and a sum of money obtained from the sale of narcotics.

Following the work to crack down on the criminal activity of distributing hard drugs in small doses, the specialists for Investigation of Narcotics and Illegal Trafficking in DVP Elbasan, in cooperation with the Police services of Gramsh Commissariat, arrested in flagrante delicto the citizen:

EP, 35 years old, resident in Gramsh, after during the control exercised by the Police services in the vehicle in which he was circulating, 25 doses of suspected narcotics heroin were found, 154,000 ALL suspected of benefiting from the sale of narcotics and two mobile phones , which were seized as material evidence together with the vehicle.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for further procedural actions.