Një aksident ndodhi Aksident i rëndë në autostradën Elbasan-Peqin, Benzi përplaset me Fuoristradën, 3 shtetas të plagosur rëndë.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mbrëmjes në hyrje të qytetit të Peqinit. Në aksident janë përfshirë një automjet i tipit ‘Mercedes-Benz’ dhe një Furistradë ‘Hyundai’.

Si pasojë e përplasjes, tre shtetas kanë marrë plagë të ndryshme në trup dhe janë transportuar për në spitalin e Elbasanit. Mes tyre është edhe një grua.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia dhe një grup hetimor.
Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit. Po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Peqin/ Informacion paraprak

Në askin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip ” Benz”, me drejtuese shtetasen K.R., 35 vjeçe, është përplasur me mjetin tim “Honda”, me drejtues shtetasin I.Y., 45 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur të dy drejtuesit e mjeteve dhe shtetasja J.R., pasagjere në mjetin tip “Benz”, të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

An accident occurred Serious accident on the Elbasan-Peqin highway, Benzi collided with the Fuoristrada, 3 citizens seriously injured.

The event took place in the early hours of the evening at the entrance of the city of Peqin. The accident involved a ‘Mercedes-Benz’ vehicle and a ‘Hyundai’ SUV.

As a result of the collision, three citizens received various wounds on the body and were transported to the hospital in Elbasan. Among them is a woman.

Police and an investigative team went to the scene.
The causes of the accident are still unknown. Work is underway to clarify the circumstances.

Peqin / Preliminary information

On the road Elbasan-Peqin, the vehicle type “Benz”, driven by the citizen K.R., 35 years old, collided with my vehicle “Honda”, driven by the citizen I.Y., 45 years old.

As a result of the accident, both drivers and the citizen J.R., passengers in the “Benz” type vehicle, were injured, who were transported to the Elbasan Regional Hospital and are out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.