Një zjarr ka rënë pak minuta më parë në qytetin e Skraparit.

Mësohet se në një fasoneri këpucësh ka ndodhur një shpërthim dhe më pas është përfshirë nga flakët.

Nga pamjet e dërguara për JOQ Albania, duket një re e madhe tymi e ngritur në qytet.

Ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur dhe cili është shkaku.

Ndërkohë forcat zjarrëfikëse nuk kanë mbërritur ende në vendngjarje.

A fire broke out a few minutes ago in the town of Skrapar.

It is learned that an explosion occurred in a shoe factory and then it was engulfed in flames.

From the images sent to JOQ Albania, it looks like a big cloud of smoke rising in the city.

It is still unknown what happened and what is the cause.

Meanwhile, firefighters have not yet arrived at the scene.