Sherr mes disa të rinjve në Elbasan në lagjen “Haxhias.

Nga konflikti kanë përfunduar në spital 3 prej të rinjve.

Të rinjtë janë konfliktuar për motive ende të paqarta ndërsa policia ka rrethuar vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e të rinjve të tjerë të cilët janë larguar menjëherë pas konfliktit.

Në vendin e ngjarjes shihet dhe një mjet i cili si pasojë e sherrit është dëmtuar.

Elbasan/ Informacion paraprak
Në lagjen “Haxhias”, Elbasan, në ambientet e brendshme të një lokali në rrethana ende të paqarta janë goditur me mjete të forta shtetasit E.B., 24 vjeç, dhe E.B., 21 vjeç, banues në Elbasan, të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan, për ndihmë mjeksore.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Nga veprimet e shpejta është bërë e mundur identifikimi i autorëve ku vijon puna për kapjen e tyre.

Quarrel between some young people in Elbasan in the neighborhood “Haxhias.

3 of the young people ended up in hospital from the conflict.

The youths clashed for reasons still unclear as police cordoned off the scene and are working to identify other youths who fled shortly after the conflict.

A vehicle was seen at the scene, which was damaged as a result of the quarrel.

Elbasan / Preliminary information
In the neighborhood “Haxhias”, Elbasan, in the interior of a restaurant in still unclear circumstances were hit with strong tools citizens EB, 24 years old, and EB, 21 years old, resident in Elbasan, who were transported to the Regional Hospital Elbasan , for medical assistance.
The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.
Rapid actions have made it possible to identify the perpetrators where work continues to capture them.