Kurbin- Një 25-vjeçar ka mbetur I plagosur rëndë në qytetin e Laçit pas një sherri mes disa personave të tjerë. Mësohet se Llej Lika ka marrë dëmtime në kokë dhe në trup të shkaktuara nga sende të forta. Ngjarja ka ndodhur në Sanxhak ndërsa personat që kanë dhunuar të riun nuk janë identifikuar ende.

ABC mëson se shkak i këtij sherri ka ndodhur për një vajzë , ku më pas të rinjtë kanë dhunuar me sende të forta 25-vjeçarin, ku ky I fundit për shkak të plagëve të rënda që ka marrë është transportuar me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20:15, në Sanxhak Kurbin, shtetas ende të paidentifikuar kanë goditur me sende të forta, duke i shkaktuar dëmtime, shtetasin Ll. L., banues në Kurbin, i cili është dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë.

Shërbimet e Policisë menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shoqëruar disa shtetas që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Shërbimet e Policisë vijojnë krehjen e zonës për kapjen e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e personave të përfshirë në konflikt.

Kurbin- A 25-year-old man was seriously injured in the city of Laç after a quarrel between several other people. It is learned that Llej Lika has received head and body injuries caused by solid objects. The incident took place in Sandzak, while the persons who raped the young man have not been identified yet.

ABC learns that the cause of this quarrel happened to a girl, where then the young people raped the 25-year-old with hard objects, where the latter due to the serious injuries he received was transported urgently to the Trauma Hospital in Tirana.

Police notification:

Around 20:15, in Sandzak Kurbin, still unidentified citizens hit with hard objects, causing injuries to the citizen Ll. L., resident in Kurbin, who was sent to the Trauma Hospital in Tirana.

Police services immediately went to the scene and escorted some citizens who may have knowledge of the event.

Police services continue combing the area to catch the perpetrators.

The investigative team is at the scene and is working to fully clarify the cause and circumstances of the event, as well as identify the persons involved in the conflict.