Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në autostradën e Laçit, një makinë ka përfunduar në brojtëset e hekurave të autostradës. Siç shikohet edhe nga pamjet e siguruara nga gazeta Shqip mjeti është bërë copë- copë

Burime thane se mjeti tip Benz ishte duke bërë gara me një Lamborghini dhe e ka parakaluar ku më pas është përplasur me mburojën e hekurit të autostradës.

Policia dhe ambulance ndohen në vendgjarje deri tani nuk raportohet për viktima shoferi ndodhet në spital.

A serious accident occurred today on the Laç highway, a car ended up in the rail guardrails of the highway. As can be seen from the images provided by the newspaper Shqip, the vehicle was torn to pieces

Sources said that the Benz vehicle was racing with a Lamborghini and overtook it, where it then collided with the iron shield of the highway.

Police and ambulances are at the scene so far no casualties have been reported. The driver is in hospital