Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë kanë arrestuar në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasin B. A., 29 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe ndaj kunatit të tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasi R. B., 36 vjeç, banues në Shushicë, Vlorë pasi në rrugën nacionale Risili-LLakatundë, është konstatuar duke drejtuar motomjetin pa leje drejtimi.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Vlora police have arrested two people, after being charged with various criminal offenses.

Specialists for the Investigation of Crimes at the Vlora Police Commissariat have arrested in flagrante delicto for the criminal offense “Domestic Violence”, citizen B. A., 29 years old, resident of Vlora, after exercising physical violence against his wife and brother-in-law.

Road Traffic Specialists have arrested in flagrante delicto the citizen R. B., 36 years old, resident in Shushica, Vlora, after on the national road Risili-LLakatundë, he was found driving a motor vehicle without a driving license.

The materials were referred to the Prosecution for further action.