Sherr mes shqiptarit dhe grekut në një plazh në vendin fqinj.

Rivaliteti për një vajzë ishte shkaku i një incidenti me plagosje mes një shqiptari dhe një greku. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur plazhin Paleochora në Chania, ku një shqiptar plagosi me thikë të riun grek.

Shtetasi grek ndodhej në plazh me miqtë e tij, por duket se shikimi për një vajzë i çoi ata drejt sherrit.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur goditi të riun grek me thikë në pjesën e barkut dhe më pas u largua, ndërsa i plagosuri u dërgua në spital ku iu dha ndihma e parë mjekësore.

Policia helenë filloi kërkimet për gjetjen e shqiptarit, ndaj të cilit u ngrit akuza për plagosje dhe përdorim të armëve. Materialet iu dorëzuan prokurorisë të Chanias për veprime të mëtejshme.

 

Quarrel between Albanian and Greek on a beach next door.

The rivalry for a girl was the cause of an incident with injuries between an Albanian and a Greek. According to Greek media, the event took place on Paleochora beach in Chania, where an Albanian stabbed a young Greek man.

The Greek citizen was on the beach with his friends, but it seems that the sight of a girl led them to quarrel.

The Albanian, whose identity is not disclosed, stabbed the young Greek man in the abdomen and then left, while the injured man was taken to hospital where he was given first aid.

Hellenic police began searching for the Albanian, who was charged with wounding and using weapons. The materials were handed over to the Chania prosecutor’s office for further action.