‘I dënuar 15 vite, kishte kohë që ishte kthyer nga Italia’, DETAJE nga vrasja e ‘Geçes’ në Vlorë; gjendet një makinë e djegur


Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen që ka tronditur sot qytetin bregdetar të Vlorës. Si pasojë e një atentati mafioz me kallashnikov ka mbetur i vdekur Gentian Qarri, rreth 40 vjeç. Atentatorët e kanë qëlluar nga një makinë teksa ai po ecte në këmbë.

Ai shkoi në spital në gjendje të rëndë, por nuk mundi të mbijetëojë pasi u qëllua në krahasror me disa plumba. Qarri ka marrë disa plumba, dhe në gjymtyrët e poshtëm, por ato në kraharor kanë qenë fatalë për të.

I riu njihej me nofkën ‘Geçe’ dhe kishte pak vite që ishte kthyer nga Italia, pasi ishte dënuar atje me 15 vite burg. Nuk dihet se cili ka qenë motivi i këtij atentati, por viktima ka qenë me precedentë penal dhe nuk përjashtohet mundësia e përfshirjes në aktivitete kriminale.

Ngjarja ka ndodhur pranë Bibliotekës te Kisha Ortodokse. Autorët janë larguar dhe policia e cila po punon për kapjen e tyre, ka gjetur një makinë tip ‘Toyota’ të djegur në Pyllin e Sodës. Autoritetet gjithashtu kanë ngritur postblloqe në pika kyçe në qytet.

“Më datë 06.02.2021, rreth orës 18:16, në lagjen “29 Nëntori”, në afërsi të Bibliotekës të qytetit është plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta shtetasi G. Q., rreth 40 vjec, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës. Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendgjarje ku është rrethuar zona dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative me qëllim kapjen e autorit. Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove materiale që do ti shërbej zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve”, deklaron Policia.

‘Sentenced to 15 years, he had long since returned from Italy’, DETAILS from the murder of ‘Geçe’ in Vlora; found a burnt car

New details are announced regarding the event that has shaken the coastal city of Vlora today. Gentian Qarri, about 40 years old, died as a result of a mafia assassination with a Kalashnikov. The assassins shot him in a car as he was walking.

He went to the hospital in serious condition but could not survive after being shot in comparison with several bullets. Qarri received some bullets, and in the lower limbs, but those in the chest were fatal to him.

The young man was known by the nickname ‘Geçe’ and had returned from Italy a few years ago, after being sentenced there to 15 years in prison. It is not known what the motive of this assassination was, but the victim had a criminal record and the possibility of involvement in criminal activities is not ruled out.

The event took place near the Library of the Orthodox Church. The perpetrators have left and the police, who are working to catch them, have found a burnt ‘Toyota’ car in the Soda Forest. Authorities have also set up checkpoints at key points in the city.

On 06.02.2021, around 18:16, in the neighborhood “29 Nëntori”, near the City Library, a citizen GQ, about 40 years old, was wounded with a firearm, in still unclear circumstances, who as a result of the wounds taken died in the hospital of Vlora. Police services immediately arrived at the scene where the area was cordoned off and checkpoints were set up at the entrance and exit of the city and along the roads connecting the administrative units in order to catch the perpetrator. The investigative group is continuing the work for the seizure of any material evidence that will serve to clarify the event and identify the perpetrator / s “, declares the Police.