Një e vdekur dhe tre të plagosur është bilanci i një aksidenti të rëndë në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murras. Dy automjete tip “Skoda” dhe një Benz janë përplasur mes tyre.

Pë pasojë ka humbur jetën në vend një grua 43-vjeèe nga Kuçova dhe janë plagosur t3 drejtuesit e automjeteve.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia e cila po punon për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Paraprakisht dyshohet shpejtësia tej normave, mosrespektimi i rregullave të qarkullimit në parakalim dhe moti me lagështi.

Elbasan/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Murras mjeti tip ” Skoda”, me drejtues shtetasin A.I.,rreth 45 vjeç, banues në Kuçovë, Berat është përplasur me mjetin tip “Skoda” me drejtues shtetasin N.H., si dhe me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin R.B., banues në Maqedonin e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja G.I.,43 vjeçe, banuese në Kuçovë, Berat e cila ishte pasagjere në mjetin tip “Skoda”, si dhe janë plagosur të tre drejtuesit e mjeteve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

One dead and three injured is the balance of a serious accident on the road axis Elbasan-Peqin.

The incident took place in the village of Murras. Two “Skoda” type vehicles and a Benz collided between them.

As a result, a 43-year-old woman from Kuçova lost her life on the spot and the drivers of the vehicles were injured.

Police went to the scene and are working to determine the causes of this accident.

Pre-normed speed, non-observance of overtaking traffic rules and wet weather are suspected in advance.

Elbasan / Preliminary information

In the road axis Elbasan-Peqin, in the village of Murras, the vehicle type “Skoda”, driven by the citizen AI, about 45 years old, resident in Kuçova, Berat collided with the vehicle type “Skoda” driven by the citizen NH, as well as the vehicle type “Benz “led by RB, resident in Northern Macedonia.

As a result of the accident, the citizen G.I., 43 years old, resident in Kuçova, Berat, who was a passenger in the vehicle type “Skoda”, died, and all three drivers were injured, out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.