Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit, ku si pasojë e përplasjes nga një automjet ka humbur jetën një person.

Siç shihet dhe në foton e siguruar në Faxweb, qytetari gjendet ende i shtrirë në rrugë, ndërkohë që policia dhe ambulanca nuk kanë mbërritur ende në vendngjarje.

Personi që ka ndërruar jetë nuk është identifikuar ende, ndërkohë që drejtuesi i mjetit, shtetasi Sh. A., 60 vjeç është shoqëruar në polici. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë: Durrës/Informacion paraprak

Më datë 18.10.2020, rreth orës 18:50, në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, mjeti tip “Pezho” me drejtues shtetasin Sh. A., 60 vjeç, ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

A serious accident occurred on the Tirana-Durrës highway, near Maminas, where as a result of a collision from a vehicle, one person lost his life.

As seen in the photo provided on Faxweb, the citizen is still lying on the street, while the police and ambulance have not yet arrived at the scene.

The person who passed away has not been identified yet, while the driver of the vehicle, citizen Sh. A., 60 years old was escorted to the police. The investigation team is at the scene and is working to uncover the event.

Full police report: Durrës / Preliminary information

On 18.10.2020, around 18:50, on the Tirana-Durrës highway, in Maminas, the vehicle type “Pezho” driven by the citizen Sh. A., 60 years old, injured a pedestrian still unidentified about 60 years old, who consequently died.

The driver of the vehicle was escorted to the Police premises for further actions.

The investigation team is at the scene and is working to uncover the event.