Njoftimi:

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 28.04.2021, rreth orës 13:10, në autostradën Tiranë-Durrës, janë përfshirë në aksident rrugor 2 mjete me drejtues shtetasit M. K. Dhe Sh. P. Për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja në njërin mjet, shtetasja Sh. Ç., 60 vjeçe.

Të dy drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Notice: Durrës / Preliminary information

On 28.04.2021, around 13:10, on the Tirana-Durrës highway, 2 vehicles were involved in a road accident, driven by citizens M. K. and Sh. P. As a result, the passenger in one vehicle, citizen Sh. Ç., 60 years old.

Both drivers were escorted to the Police premises for further action.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the accident.