Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Dibër ku një vëllai ka vrarë me thikë vëllain pas një sherri për motive të dobëta.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Allabegi, Maqellarë, ku shtetasi F. T., 26 vjeç, në rrethana ende të pa qarta dyshohet se ka goditur me mjet prerës vëllain e tij shtetasin, B. T., 23.

Fatkeqësisht 23 vjeçari nuk ka mbijetuar plagëve të marra dhe ka humbur jetën në spital.

Ndërkohë autori është larguar nga vendi i ngjarjes, vijon punën për kapjen e tij.

“Rreth orës 00.30, në fshatin Allabegi, Maqellarë, shtetasi F. T., 26 vjeç, në rrethana ende të pa qarta dyshohet se ka goditur me mjet prerës vëllain e tij shtetasin, B. T., 23 vjeç, i cili si pasojë e plagëve ka humbur jetën në spital.

Menjëherë shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe vijon krehja e zonës me qëllim lokalizimin e vendodhjes dhe kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

A serious incident occurred last night in Debar where a brother killed his brother with a knife after a quarrel for weak motives.

The police informs that the event took place in the village of Allabegi, Maqellarë, where the citizen F. T., 26 years old, in still unclear circumstances, is suspected of hitting his brother, the citizen, B. T., 23 with a sharp tool.

Unfortunately, the 23-year-old did not survive the injuries received and lost his life in the hospital.

Meanwhile, the perpetrator has left the scene, continuing the work to capture him.

At around 00.30, in the village of Allabegi, Maqellarë, citizen FT, 26 years old, in still unclear circumstances, it is suspected that he hit his brother, citizen, BT, 23 years old, with a sharp tool, who lost his life as a result of his injuries. hospital.

“Immediately, the police services went to the scene and the combing of the area continues in order to locate the location and catch the suspected perpetrator of the event”, it is said in the police announcement.