Aksident i rëndë në autostradën Elbasan-Peqin, Benzi përplaset me Fuoristradën, 3 shtetas të plagosur rëndë.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mbrëmjes në hyrje të qytetit të Peqinit. Në aksident janë përfshirë një automjet i tipit ‘Mercedes-Benz’ dhe një Furistradë ‘Hyundai’.

Si pasojë e përplasjes, tre shtetas kanë marrë plagë të ndryshme në trup dhe janë transportuar për në spitalin e Elbasanit. Mes tyre është edhe një grua.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia dhe një grup hetimor.
Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit. Po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Serious accident on the Elbasan-Peqin highway, Benzi collides with the Fuoristrada, 3 citizens seriously injured.

The event took place in the early hours of the evening at the entrance of the city of Peqin. The accident involved a ‘Mercedes-Benz’ vehicle and a ‘Hyundai’ SUV.

As a result of the collision, three citizens received various wounds on the body and were transported to the hospital in Elbasan. Among them is a woman.

Police and an investigative team went to the scene.
The causes of the accident are still unknown. Work is underway to clarify the circumstances.