Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotmë ne Tiranë.

Një kalimtare është aksidentuar në rrugën “Muhamet Gjollesha” në Tiranë.

Nga detajet që dihen deri më tani, bëhet me dije se kalimtarja është plagosur rëndë dhe mori ndihmën e parë nga qytetarët që rastisën në vendngjarje.

Ndërkohë drejtuesi i automjetit nuk është larguar nga vendi i ngjarjes dhe më pas është është shoqëruar për në polici.

Me poshtë pamjet e rënda të aksidentit

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 11:55, tek “21 Dhjetori”, mjeti me drejtues shtetasin D. M., ka aksidentuar këmbësoren shtetasen B. M., 22 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

A serious accident occurred at noon today in Tirana.

A passer-by was injured in the street “Muhamet Gjollesha” in Tirana.

From the details known so far, it is reported that the passer-by was seriously injured and received first aid from citizens who happened to be at the scene.

Meanwhile, the driver of the vehicle did not leave the scene and was then escorted to the police.

Below are the serious footage of the accident

Tirana / Preliminary information

Around 11:55, at “21 December”, the vehicle driven by the citizen D. M., injured the pedestrian citizen B. M., 22 years old, who is in the hospital, under the care of doctors.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the accident.