Vjena vazhdon të mbetet nën kthetrat e sulmit me armë zjarri.

Ministri i Brendshëm i këtij shteti, Karl Nehammer, ka deklaruar se beson që ky të jetë një sulm terrorist.

Deri më tani raportohet se janë shtatë persona të vdekur dhe disa të plagosur.

Më poshtë janë disa pamje nga vendi i ngjarjes:

Vienna continues to remain under the clutches of the firearms attack.

The interior minister of this state, Karl Nehammer, has stated that he believes that this is a terrorist attack.

So far it is reported that there are seven people dead and some injured.

Below are some pictures from the scene: