Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë, duke rikthyer panikun në popull.
Mësohet se lëkundjet e tërmetit të shkallës 5 Rihter, janë ndjerë në Athinë dhe Selanik.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Greqia bën pjesë në zonën me aktivitet të lartë sizmik.

A powerful earthquake has shaken Greece, returning panic to the people.

It is learned that the tremors of the 5 Richter earthquake were felt in Athens and Thessaloniki.

Thankfully no injuries were reported.

Greece is part of the area with high seismic activity.