Aksident i frikshëm në autostradën Elbasan-Tiranë.

Ngjarja ndodhi pasditen e sotme në afërsi të tunelit të Kërrabës.

Përplasja ka qenë e fortë mes një furgoni dhe një makinë dhe gjithashtu mësohet se makina është shkatërruar plotësisht.

Policia e cila ndodhet në vendngjarje ka thënë se ka pasur vetëm dëme materiale dhe të gjithë personat e përfshirë në aksident janë shëndoshë e mirë.

Shkaqet e aksidentit nuk bëhen ende të ditura dhe për to po punohet nga policia në vend.

Terrible accident on the Elbasan-Tirana highway.

The incident happened this afternoon near the Kërraba tunnel.

The collision was strong between a van and a car and it is also learned that the car was completely destroyed.

Police who are at the scene said that there was only material damage and all persons involved in the accident are in good health.
The causes of the accident are not yet known and are being worked on by the police in the country.