Tërmet i fuqishëm në Greqi, njerëzit e shqetësuar vërshojnë në rrugë

Një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter ka gotitur mëngjesin e kësaj të marte ishullin e Kretës.

Lëkundjet u regjistruan me epiqendër rreth 80 km nga Tympaki dhe 124 km nga Irakleio.

Dridhjet e tokës janë ndjerë fuqishëm për shkak dhe thellësisë së ulët prej 10 km, gjë që ka bërë dhe daljen masive të njerëzve të shqetësuar në rrugë.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

A magnitude 4.8 earthquake shook the island of Crete this Tuesday morning.

The tremors were recorded with the epicenter about 80 km from Tympaki and 124 km from Irakleio.

The tremors were strongly felt due to the low depth of 10 km, which has made the massive outflow of disturbed people on the road.

So far no injuries or property damage have been reported.