Një lëkundje e fuqishme tërmeti është ndjerë pasditen e sotme midis Lushnjës dhe Peqinit.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Belsh, Rrogozhinë, Kavajë e madje edhe në Elbasan.

Sipas të dhënave të EMSC tërmeti ka pasur fuqi 4 ballë.

EMSC-së bën me dije se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 16:00, ndërkohë që thellësia e tërmetit ka qenë 2 kilometra.

Ende nuk bëhet e ditur për dëme në njerëz apo dëme materiale.

A strong earthquake was felt this afternoon between Lushnja and Peqin.

The tremors were also felt in Belsh, Rrogozhina, Kavaja and even in Elbasan.

According to EMSC data, the quake had a magnitude of 4.

The EMSC reports that the tremors were felt around 16:00, while the depth of the earthquake was 2 kilometers.

No injuries or damage were reported.