Policia e Pogradecit është vënë në kërkim të një personi me precedent penalë, i cili ka plagosur pas mesnate në një lokal në fshatin Bishnicë, Bledi Shahinin.

Burime bënë të ditur se personi në kërkim është 35-vjeçari Spartak Çela, që shfaqet në fotot e mëposhtme, ai banon në fshatin Buzaisht.

Duket se Çela ka qënë i dehur në momentin kur ka hyrë në lokal dhe ka shtënë me armë.

Ngjarja, sipas Policisë:

Më datë 21.08.2020, rreth orës 02:00, në një lokal në fshatin Bishnicë, pas një konflikti të çastit shtetasi A. Ç., rreth 35 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri tip automatik shtetasin B. Sh., i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Pogradecit, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar është larguar me shpejtësi nga vendngjarja, ndërkohë arma e zjarrit është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Nga ana e Policisë, po punohet intensivisht për kapjen e shtetasit A. Ç., si edhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Pogradec police is looking for a person with a criminal record, who injured Bledi Shahinin after midnight in a bar in the village of Bishnica.

Sources said that the wanted person is 35-year-old Spartak Çela, who appears in the following photos, he lives in the village of Buzaisht.

It seems that Çela was drunk when he entered the bar and shot with a gun.

The event, according to the Police:

On 21.08.2020, around 02:00, in a bar in the village of Bishnica, after an instant conflict, the citizen A. Ç., About 35 years old, is suspected of injuring with a firearm the citizen B. Sh., I who is currently in Pogradec Hospital, out of danger for life.

The suspected perpetrator quickly left the scene, while the firearm was found and seized as material evidence.

The Police is working intensively to apprehend the citizen A. Ç., As well as to fully clarify the circumstances of the event.