Policia greke arrestuan pasditen e djeshme një shtetas shqiptar 32-vjeçar për vjedhje në Selanik.

Mediat greke raportojnë se ai ishte kthyer në tmerrin e dyqaneve në Selanik.

Personi i arrestuar vodhi produkte të ndryshme ushqimore në zonën e Analipsi.

Hetimi i mëtejshëm zbuloi se personi i arrestuar është i përfshirë në gjashtë raste të tjera vjedhjeje nga dyqanet – në zonat e Panorama, Charilaou, Nikopolis dhe Kordelio, gjatë periudhës nga fillimi i tetorit 2020 deri në fillim të shkurtit 2021 .

Greek police arrested yesterday afternoon a 32-year-old Albanian citizen for theft in Thessaloniki.

Greek media report that he had returned to the horror of shops in Thessaloniki.

The arrested person stole various food products in the Analipsi area.

Further investigation revealed that the arrested person is involved in six other cases of shoplifting – in the areas of Panorama, Charilaou, Nikopolis and Cordelio, during the period from early October 2020 to early February 2021.