Albania

SP dismisses Meta with 104 votes in favor, now decides the Constitutional Court

Kuvendi shkarkoi sot (9 qershor) me 104 vota pro Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim. Seanca nuk pati surpriza. Thuajse në bllok nga opozita e re...

The machine that produced Bitcoin is revealed at the place where Mehmet Qema was killed in Tirana

Një makineri që prodhon monedhën virtuale Bitcoin është gjetur në vendin e ngjarjes ku u vra 27-vjeçari Mehmet Qema, bënë me dije burime pranë krimit ekonomiko financiar. Në vendin e ngjarjes ka mbërritur krimi ekonomiko financiar për të zbardhur detaje...

The head of the CEC, Ilirjan Celibashi, explains how the voting will take place on Sunday

Kryetari i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi nga Log. ka shpjeguar me detaje mënyrat e votimit në mënyrë që qytetarët të mos e nxjerrin të pavlefshme fletën e votimit. Ndër të tjera ai ka theksuar se mbi të gjitha...

The President shows the “place” to Edi Rama

  Në konferencën e jashtëzakonshme që mbajti për mediat ditën e sotme, presidenti Ilir Meta është drejtuar me një gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit të vendit Edi Rama. Ai ka thënë se Edi Rama nuk e njeh aspak atë dhe se...

Will you decree the new government if Rama wins? Here is the answer of President Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, u pyet nëse do ta dekretonte qeverinë e re, në rast se zgjedhjet fitohen nga Edi Rama. Meta theksoi se për të parë këtë gjë, duhet të presim pas 25 prillit. “Për dekretim...

Rama speaks for the first time about the ‘patronagers’: A whole network organized with the names of people of all….

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për herë të parë në një takim elektoral në qytetin e Durrësit për ‘patronazhistët e PS’ dhe pretendimet për përdorimin në fushatë të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë. Rama i ka quajtur ‘patronazhistët’...
- Advertisement -

Latest News

LATEST NEWS / Preliminary results come out, here is who will be the new chairman of PD

Lulzim Basha e ka fituar bindshëm garën për kreun e ri të Partisë Demokratike. Lideri i PD ka marrë...
- Advertisement -

Elections in PD / The counting of votes in Elbasan ends. Here is who the surprise candidate was

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët për kryetar partie të PD në Elbasan. Nga përfundimi i procesit të numërimit ka rezultuar se Lulzim Basha...

The four Albanians on the team do not sing the Macedonian anthem

Himni i Maqedonisë së Veriut u këndua për herë të parë në një kompeticion madhështor si Europiani, pikërisht ditën e sotme, në stadiumin e...

The voting for the leader of the Democratic Party closes, this is when the winner of the elections will be announced

The voting process for the election of the leader of the Democratic Party closes. According to information from the DP, 76 polling stations across...

After Berisha’s “non grata” declaration, Rama meets with US Secretary of State Antony Blinken

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të diel në Bruksel me Sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken. Takimi me Blinken u mbyll me nënshkrimin e...