anxhela peristeri

From fan bets to comparisons with Beyoncé and J Lo. What is expected today from Angela Peristeri at Eurovision

Anxhela Peristeri ishte e para që u kualifikua për në natën finale të enjten në mbrëmje, ku do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Karma”, me muzikë të Kledi Bahitit dhe vargje të Olti Currit. Me dhjetë shtetet finaliste të përzgjedhura...
- Advertisement -

Latest News

Son: They had thousands of euros with them. Details from the murder of the couple from Vlora

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen makabre të çiftit shqiptar nga Vlora. Djali i...
- Advertisement -

Murder for “hobby”. The 29-year-old takes the life of a passer-by with a knife, he is surprised with the statement: I wanted to go...

An unusual event took place in Austria, where according to local media it is reported that a 29-year-old man killed a passer-by with a...

UEFA punishes with one match the player of Serbian origin Arnautoviç

UEFA ka pezulluar me 1 ndeshje futbollistin serb të Austrisë, Marko Arnautovic, për fyerje racste ndaj një futbollisti shqiptar të Maqedonisë së Veriut...

Irresistible Albanian “hawks” in Italy / They rob 40 houses, including the mayor’s apartment

Vodhën edhe shtëpinë e kryebashkiakut në Itali, pranga 4 shqiptarëve. Policia italiane ka arrestuar katër shqiptarë dhe një italian pasi akuzohen për disa vjedhje. Sipas...

Caused $ 4 billion in damage by removing bottles from the table, Coca-Cola retaliates against Ronaldo

Yesterday's action of Cristiano Ronaldo, who shortly before holding a conference on the Portugal-Hungary match, removed two bottles of Coca-Cola from the table and...