covid

The COVID pandemic / How the 14-year-old predicted the great catastrophe that would affect humanity

Abhigya Anand u bë mjaft popullor në internet pasi parashikoi me saktësi pandeminë e Covid 19. 14-vjecari përshkroi në një mënyrë mjaft të guximshme sesi një katastrofë e madhe do të prekte njerëzimin, e pas kësaj u zhduk për disa...

The EU approved the certificate, where Albanians who have been vaccinated by Russia and China can go

Samiti i BE-së ka miratuar Certifikatën Evropiane të Vaksinimit kundër Covid-19, e cila është një mënyrë që do të lehtësojë udhëtimet brenda BE. Në deklaratën e përbashkët liderët e BE-së bënë thirrje që të aprovohet sa më shpejt për hyrjen...

The Deputy Minister reveals when the police hours change in Albania

Situata e pandemisë në vendin tonë ka shënuar përmirësime të dukshme, ku shifrat e të infektuarve, të intubuarve në spitale por edhe të viktimave për shkak të COVID kanë shënuar ulje të ndjeshme, aq sa Komiteti Teknik i Ekspertëve...

Deaths from Covid return. A citizen from Elbasan and one from Cërriku lost their lives during the last 24 hours

Janë 3 qytetarë që kanë humbur jetën në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit Covid-19. Një prej tyre është nga Elbasani, një nga Cërriku dhe tjetri nga Fieri Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se, janë edhe...

The German Embassy makes the important announcement for the Albanians

  Ambasada Gjermane në Tiranë, në një njoftim në rrjetin social “Facebook” thotë se nisur nga situata epidemiologjike, prej ditës së nesërme, më 9 maj Shqipëria nuk kategozirohet si zonë risku. Gjithsesi, ky zhvillim nuk ndryshon asgjë në kufizimet e hyrjes....

Covid 19 takes the life of the father of the former socialist MP

  Covid-19 has taken the life of the father of the former SP MP Eduart Ndocaj, who in these elections is running in the district of Lezha for the Christian Democratic Alliance. 73-year-old Mark Ndocaj died at the covid-1 hospital in...

After quarantine, the British return to ‘identity’. Quarrels break out, two girls are kicked and grabbed by the hair by the sea

Britania e madhe ka hequr disa nga kufizimet për mbrojtjen nga Covid-19, gjë kjo që ka bërë që njerëzit të jenë më të lirë. Ndikimi i lirisë pas izolimit duket se nuk ka ka qënë pozitiv për disa persona, dhe...

24-year-old mother loses her life from Covid as soon as she gives birth to a child

A 24-year-old woman passed away yesterday at the Sports Clinic in Kosovo as a result of being infected with Covid-19. It is learned that the young woman had just given birth to a child, while unfortunately she could not...

Coronavirus/ U.S. says 165 million doses of COVID-19 vaccine been administered so far

(Reuters) - The United States has administered more than 165 million doses of COVID-19 vaccines in the country as of Sunday morning and distributed nearly 208 million, the U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) said on Sunday. That...
- Advertisement -

Latest News

Croatian expertise reveals why Kosovar citizens lost their lives in bus accident

  Dalin rezultatet e ekspertizës kroate në lidhje me aksidentin tragjik të autobuzit në të cilin udhëtonin kosovarë. Ekspertiza vuri theksin...
- Advertisement -

The tourist trusts him and goes to the house of the young Greek, he treacherously calls the team of friends and…

I beson duke i shkuar në shtëpi, por greku i pabesë ia punon keq. Një turisteje austriake i janë shkatërruar pushimet në Greqi pasi u...

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

Janë kryer 2568 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 40 qytetarë, në këto bashki: 12 raste në Tiranë, nga 5 raste...

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...