ilir meta

SP dismisses Meta with 104 votes in favor, now decides the Constitutional Court

Kuvendi shkarkoi sot (9 qershor) me 104 vota pro Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim. Seanca nuk pati surpriza. Thuajse në bllok nga opozita e re...

Here are the 50 deputies who demanded the dismissal of President Ilir Meta

Partia Socialiste menjëherë pas zgjedhjeve ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Socialistët pretendojnë se Presidenti Meta ka kryer shkelje të Kushtetutës, para dhe gjatë fushatës zgjedhore. Ndërkohë kanë qenë 50 deputetë që kanë firmosur kërkesën...

SP concretizes the initiative for the dismissal of President Meta, 36 signatures are gathered, the passage to the Assembly is expected

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve të futet në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë,...

The President shows the “place” to Edi Rama

  Në konferencën e jashtëzakonshme që mbajti për mediat ditën e sotme, presidenti Ilir Meta është drejtuar me një gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit të vendit Edi Rama. Ai ka thënë se Edi Rama nuk e njeh aspak atë dhe se...

President Meta visits hospital Bledar Okshtuni who was injured in the SP election offices

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shkuar ta vizitojë sekretarin e Partisë Demokratike të Kavajës, Bledar Okshtuni, në spitalin e Durrësit, i cili u plagos nga një person i armatosur te zyrat elektorale të forcës politike. Në një postim në...

Will you decree the new government if Rama wins? Here is the answer of President Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, u pyet nëse do ta dekretonte qeverinë e re, në rast se zgjedhjet fitohen nga Edi Rama. Meta theksoi se për të parë këtë gjë, duhet të presim pas 25 prillit. “Për dekretim...
- Advertisement -

Latest News

Ofertat e punësimit mbeten të ulëta

Ekonomia po i kthehet normalitetit, por oferta për punë mbetet e ulët, aktualisht jane vetëm 390 oferta per vende...
- Advertisement -

Ja si ndikon tiroidja në sëmundjet e zemres

Si ndikon tiroidja te semundjet e zemres, ja cfarë duhet të dini patjetër. Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden nxisin shqetësime të...

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar...

Fantastic Italy! Defeats Switzerland 3 to 0 and advances to the next stage

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Artan Hoxha reveals the “hot” neighborhoods where RENEA attacked: The message and the US list

Aksioni i bujshëm i RENEA-s në dy ditët e fundit në foletë e krimit në vend është ndërmarrë nga 36 efektivë policie gjithsej. Gazetari...