Keywords: Trump

Democratic Party goes to the polls, here is when the new chairman will be elected

Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje më 13 qershor. Propozimi për mbajtjen e zgjedhjeve më 13 qershor ka ardhur nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi. Gjithsesi, që të zyrtarizohet, ky propozim duhet të votohet edhe...

Deaths from Covid return. A citizen from Elbasan and one from Cërriku lost their lives during the last 24 hours

Janë 3 qytetarë që kanë humbur jetën në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit Covid-19. Një prej tyre është nga Elbasani, një nga Cërriku dhe tjetri nga Fieri Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se, janë edhe...

Cyclist falls headlong on asphalt (Video)

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme gjatë fazës së nëntë të Giro d’Italia. Matej Mohoric nga skuadra e Bahrain Victoric ishte “protagonisti” i një aksidenti të tmerrshëm. I riu slloven, nuk arriti dot të merrte mirë...

Sudden movement of the criminal, the investigation for the murder of the 20-year-old British woman is narrowed

Detaje të reja janë zbardhur nga mediat greke për dhunimin dhe vrasjen e 20-vjeçares britanike në sy të foshnjës dhe bashkëshortit të saj. Media greke ‘Ta Nea’, shkruan se rrethi për të zbuluar autorët e krimit është ngushtuar dhe...
- Advertisement -

Latest News

Ofertat e punësimit mbeten të ulëta

Ekonomia po i kthehet normalitetit, por oferta për punë mbetet e ulët, aktualisht jane vetëm 390 oferta per vende...
- Advertisement -

Ja si ndikon tiroidja në sëmundjet e zemres

Si ndikon tiroidja te semundjet e zemres, ja cfarë duhet të dini patjetër. Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden nxisin shqetësime të...

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar...

Fantastic Italy! Defeats Switzerland 3 to 0 and advances to the next stage

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Artan Hoxha reveals the “hot” neighborhoods where RENEA attacked: The message and the US list

Aksioni i bujshëm i RENEA-s në dy ditët e fundit në foletë e krimit në vend është ndërmarrë nga 36 efektivë policie gjithsej. Gazetari...