kosova

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar për media pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se marrëveshja përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë njohje të ndërsjellë dhe duhet të finalizohet sa më shpejt. “Unë theksova se në kuadër të mandatit të zotit (Josep) Borrell (shef i politikës...
- Advertisement -

Latest News

Serious accident, six people end up in hospital

Fern Preliminary information Today around 14:30, on the road axis Fier-Seman, in Fermë-Çlirim, vehicles type "Benz" and "Volkswagen" with drivers, respectively...
- Advertisement -

The vacationer in the hospital dies

Around 13:00, a vacationer was sent to the Lezha Regional Hospital on Shengjin beach, citizen I.Th., 68 years old, resident of Prizren, who died...

Details from the murder of the Albanian woman in Florida. His father had been executed years ago for this reason. The police officer tells:...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i nënës...

Albanian young woman killed inside the car

Ngjarje e tmerrshme në SHBA. Një 27-vjeçare shqiptare, nënë e dy fëmijëve është gjetur e vrarë brenda në makine, në zonën e Shën Petersburgut...

Amazing! Ufo visits Elbasan. Filmed by residents

Tashmë nuk është më thjesht një teori konspirative apo hamendje e dikujt. Çdo ditë e më shumë raportohen foto e video mbi ekzistencën e...