malta

This is the European country that gives tourists money to visit this summer

Nuk keni para të mjaftueshme për të shkuar me pushime? Nuk ka asnjë problem, sepse ju gjetëm zgjidhjen. Malta është shteti europian i cili ka vendosur që t’u japi turistëve 200 euro për ta vizituar atë këtë verë. Në...

He falls from the 7th floor of the palace, the Albanian loses his life in Malta

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maltë ditën e sotme, ku një shtetas shqiptarë ka rënë nga kati i 7-të i një pallati dhe si pasojë ka humbur jetë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, dhe sipas...
- Advertisement -

Latest News

Ofertat e punësimit mbeten të ulëta

Ekonomia po i kthehet normalitetit, por oferta për punë mbetet e ulët, aktualisht jane vetëm 390 oferta per vende...
- Advertisement -

Ja si ndikon tiroidja në sëmundjet e zemres

Si ndikon tiroidja te semundjet e zemres, ja cfarë duhet të dini patjetër. Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden nxisin shqetësime të...

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar...

Fantastic Italy! Defeats Switzerland 3 to 0 and advances to the next stage

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Artan Hoxha reveals the “hot” neighborhoods where RENEA attacked: The message and the US list

Aksioni i bujshëm i RENEA-s në dy ditët e fundit në foletë e krimit në vend është ndërmarrë nga 36 efektivë policie gjithsej. Gazetari...