pd

President Meta visits hospital Bledar Okshtuni who was injured in the SP election offices

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shkuar ta vizitojë sekretarin e Partisë Demokratike të Kavajës, Bledar Okshtuni, në spitalin e Durrësit, i cili u plagos nga një person i armatosur te zyrat elektorale të forcës politike. Në një postim në...

Fine of 110 million euros for Bechett, DP sues Rama, Agaci and other officials in SPAK

Gjoba 110 milion Euro, PD padit në SPAK Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë. PD: Do ta paguajnë dëmin me pasurinë e tyre. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, IVI KASO Çështja e 110 milionë eurove të humbura në...
- Advertisement -

Latest News

LATEST NEWS / Preliminary results come out, here is who will be the new chairman of PD

Lulzim Basha e ka fituar bindshëm garën për kreun e ri të Partisë Demokratike. Lideri i PD ka marrë...
- Advertisement -

Elections in PD / The counting of votes in Elbasan ends. Here is who the surprise candidate was

Ka përfunduar numërimi i votave për kandidatët për kryetar partie të PD në Elbasan. Nga përfundimi i procesit të numërimit ka rezultuar se Lulzim Basha...

The four Albanians on the team do not sing the Macedonian anthem

Himni i Maqedonisë së Veriut u këndua për herë të parë në një kompeticion madhështor si Europiani, pikërisht ditën e sotme, në stadiumin e...

The voting for the leader of the Democratic Party closes, this is when the winner of the elections will be announced

The voting process for the election of the leader of the Democratic Party closes. According to information from the DP, 76 polling stations across...

After Berisha’s “non grata” declaration, Rama meets with US Secretary of State Antony Blinken

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të diel në Bruksel me Sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken. Takimi me Blinken u mbyll me nënshkrimin e...