police

France, the Albanian kills his girlfriend with a knife

Një shqiptar nga Kosova, i identifikuar si Liridon B., ka qëlluar me thikë partneren e tij, duke e lënë të vdekur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Francë, në Hayange, Moselle, ku se 22-vjeçari nga Kosova e ka qëlluar pesë...

What do the police suspect about the murder of the 41-year-old in Elbasan

Një 41-vjeçar është ekzekutuar mbrëmjen e së martës me një armë silenciator në Elbasan. Deri më tani në lidhje me këtë ngjarje ku humbi jetën Everest Çaka dhe u plagos bashkëshortja e tij janë shoqëruar mbi 25 persona. Sipas grupit...

Serious event, brother kills 23-year-old brother with a knife

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Dibër ku një vëllai ka vrarë me thikë vëllain pas një sherri për motive të dobëta. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Allabegi, Maqellarë, ku shtetasi...

A 30-year-old is wounded with a gun

Kavaja / Preliminary information On 26.04.2021, around 21:10, in Rrogozhina, the citizen A. H., 30 years old, is suspected that in a drunken state, he wounded himself with a firearm in the leg, which was taken to the hospital and...

Police check vehicles in front of the DP electoral headquarters in Elbasan

Vijon të jetë e nxehtë situata në Elbasan pas vrasjes së mbështetësit të PS Pjerin Xhuvani para dy ditësh. Burimet bëjnë me dije se policia ka marrë sot sinjalizim për të kontrolluar një mjet që ndodhej i parkuar pranë...

The police car crashed to death the pedestrian

Një qytetar në Korçë mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë pasi u përplas për vdekje nga makina e policisë. Aksidenti ka ndodhur në aksin Korçë-Maliq në fshatin Çiflig rreth orës 22:50. Sipas njoftimit zyrtar, makina e policisë tip “Ford” aksidentoi...
- Advertisement -

Latest News

Ofertat e punësimit mbeten të ulëta

Ekonomia po i kthehet normalitetit, por oferta për punë mbetet e ulët, aktualisht jane vetëm 390 oferta per vende...
- Advertisement -

Ja si ndikon tiroidja në sëmundjet e zemres

Si ndikon tiroidja te semundjet e zemres, ja cfarë duhet të dini patjetër. Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden nxisin shqetësime të...

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar...

Fantastic Italy! Defeats Switzerland 3 to 0 and advances to the next stage

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Artan Hoxha reveals the “hot” neighborhoods where RENEA attacked: The message and the US list

Aksioni i bujshëm i RENEA-s në dy ditët e fundit në foletë e krimit në vend është ndërmarrë nga 36 efektivë policie gjithsej. Gazetari...