shëndet

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar apo dhe të mërzitur. Ndoshta kjo është arsyeja pse çaji është pija më e preferuar...

Shëndet/ Si ndikon stresi në stomak?

Stomaku është një organ shumë i ndjeshëm ndaj stresit. Nëse përpiqeni ta ‘hani stresin me bukë’ ushqyesit e produkteve në pjatën tuaj nuk do të përputhen siç duhet. Stresi kronik mund të ndryshojë lëngjet gastrike që prodhohen në stomak,...

Shëndet/ Ushqimet e pasur me hekur

Lexoni për produktet e pasura me hekur që mund t’i shtoni në ushqimin tuaj që të rrisni nivelet e hemoglobinës. Sa herë që flasim për ushqime të pasura me hekur, produkti i parë që na vjen ndër mend është...
- Advertisement -

Latest News

Konsulli shqiptar në Liban zbulon arsyen se pse Eva Dumani mbetet e vetme në Siri

Konsulli i Shqipërisë në Liban Marc Ghorayeb i cili ka qenë ura lidhëse për riatdhesimin e 5 grave shqiptare...
- Advertisement -

How many Albanians are thought to be there? Rama warns of another operation in the ‘Al Hol’ hell camp

Prime Minister Edi Rama in a press conference gave details of the repatriation operation of 19 Albanians from the infamous Al Holi camp in...

Rama: ‘There are two Albanians who do not want to return, they are being held hostage inside the camp’

Fjala e Kryeministrit Edi Rama: Operacionet e kësaj natyre nuk janë të lehta, pasi nuk janë as kampe pushimi dhe as kampe shtetërore, janë kampe...

Albania on fire. IGJEUM: In 10 counties there is a high risk of fires

For several days large fires have invaded the country. This is also because for several days the country has been engulfed by an unusual...

14 Albanian children and 5 women from the Al Hawl hell camp are repatriated

14 Albanian children and 5 Albanian women from the Al Hawl hell camp have arrived in Albania. Prime Minister Edi Rama is expected to hold...