top-news1.com

Switzerland withdraws from negotiations with EU, Brussels “threatens”: Caution!

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mezi presin që Bashkimi Europian t’u hapë negociatat për anëtarësimin, por kur vjen puna për të negociuar, ka nga ato vende që nuk duan të bisedojnë me BE. Këshilli Federal i Zvicrës vendosi së fundmi...

The mysterious death of Evgjeni Baxho, the photos of the strange marks found on her body are published for the first time

Në trupin e 23-vjeçares, Evgjeni Baxhos janë gjetur disa shenja të çuditshme. Në fotot e siguruara shihet se në trupin e vajzës së re janë disa simbole të bëra me lapustil të kuq. Gazetarja Anila Hoxha ka siguruar dosjen e...

Flash operation to catch the killers of Everest Çaka, the police escort two people

Policia e Elbasanit ka shoqëruar dy persona pasditen e sotme në një operacion që zhvilloi në lagjen “Skënderbej”, në të njëjtin vend ku u vra në datë 11 maj, Everest Çaka. 41-vjeçari Everest Çaka u ekzekutua në datë 11...

A quarrel breaks out in the Greek prison, the Albanian makes the well-known robber a hospital

Një sherr ka ndodhur në burgun e Domokosë mes një shqiptari dhe grabitësit të njohur Giannis Dimitrakis. Ky i fundit është dërguar në spital pasi ka marrë goditje të rënda në kokë nga shqiptari teksa është shtruar në repartin...

England / Water launches 80 million pound drug packages offshore

Dy paketime të ndryshme me drogë me gati një mijë kilogramë kokainë, e cila do të shitej për rreth 80 milionë paund ka dalë në bregdetin e Sussex të Anglisë. Mediat e huaja bëjnë me dije se autoritetet abritanike kanë...

17-year-old girl killed with 2 bullets in the head in Lapraka, the court sentences the perpetrator to life imprisonment, as his friend was sentenced

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Robert Përpeopajn, i dyshuari si autori i ngjarjes së ndodhur dy vite më parë për vrasjen e 17-vjeçares, Griselda Gjikolaj, e ndodhur në zonën e Laprakrës. Gjithashtu kjo gjykatë ka dënuar...
- Advertisement -

Latest News

Ofertat e punësimit mbeten të ulëta

Ekonomia po i kthehet normalitetit, por oferta për punë mbetet e ulët, aktualisht jane vetëm 390 oferta per vende...
- Advertisement -

Ja si ndikon tiroidja në sëmundjet e zemres

Si ndikon tiroidja te semundjet e zemres, ja cfarë duhet të dini patjetër. Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden nxisin shqetësime të...

Arsyet pse duhet konsumuar çaji jeshil

Caj jeshil-8 arsyet perse duhet bere pjese e perditshmerise sone Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar...

Fantastic Italy! Defeats Switzerland 3 to 0 and advances to the next stage

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Artan Hoxha reveals the “hot” neighborhoods where RENEA attacked: The message and the US list

Aksioni i bujshëm i RENEA-s në dy ditët e fundit në foletë e krimit në vend është ndërmarrë nga 36 efektivë policie gjithsej. Gazetari...