Udhëtime

Udhëtimet: Bashkimi Europian hap kufijtë me Shqipërinë

Vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga disa vende dhe territore duke përfshirë, Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut, raporton Radio Evropa e Lirë (REL). Shqipëria, Libani,...
- Advertisement -

Latest News

Serious accident, six people end up in hospital

Fier Informacion paraprak Sot rreth orës 14:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në Fermë-Çlirim, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Volksëagen” me...
- Advertisement -

The vacationer in the hospital dies

Around 13:00, a vacationer was sent to the Lezha Regional Hospital on Shengjin beach, citizen I.Th., 68 years old, resident of Prizren, who died...

Details from the murder of the Albanian woman in Florida. His father had been executed years ago for this reason. The police officer tells:...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i nënës...

Albanian young woman killed inside the car

Ngjarje e tmerrshme në SHBA. Një 27-vjeçare shqiptare, nënë e dy fëmijëve është gjetur e vrarë brenda në makine, në zonën e Shën Petersburgut...

Amazing! Ufo visits Elbasan. Filmed by residents

Tashmë nuk është më thjesht një teori konspirative apo hamendje e dikujt. Çdo ditë e më shumë raportohen foto e video mbi ekzistencën e...